Programul Campionatului Mondial de fotbal 2018 (Rusia)

Faza grupelor

Grupa A
Egipt
Rusia
Arabia Saudită
Uruguay

Meciuri:
14.06
18:00 Rusia – Arabia Saudită
15.06
15:00 Egipt – Uruguay
19.06
21:00 Rusia – Egipt
20.06
18:00 Uruguay – Arabia Saudită
25.06
17:00 Arabia Saudită – Egipt
17:00 Uruguay – Rusia

Grupa B
Iran
Maroc
Portugalia
Spania

Meciuri:
15.06
18:00 Maroc – Iran
21:00 Portugalia – Spania
20.06
15:00 Portugalia – Maroc
21:00 Iran – Spania
25.06
21:00 Iran – Portugalia
21:00 Spania – Maroc

Grupa C
Australia
Danemarca
Franța
Peru

Meciuri:
16.06
13:00 Franța – Australia
19:00 Peru – Danemarca
21.06
15:00 Danemarca – Australia
18:00 Franța – Peru
26.06
17:00 Australia – Peru
17:00 Danemarca – Franța

Grupa D
Argentina
Croația
Islanda
Nigeria

Meciuri:
16.06
16:00 Argentina – Islanda
22:00 Croația – Nigeria
21.06
21:00 Argentina – Croația
22.06
18:00 Nigeria – Islanda
26.06
21:00 Nigeria – Argentina
21:00 Islanda – Croația

Grupa E
Brazilia
Costa Rica
Serbia
Elveția

Meciuri:
17.06
15:00 Costa Rica – Serbia
21:00 Brazilia – Elveția
22.06
15:00 Brazilia – Costa Rica
21:00 Serbia – Elveția
27.06
21:00 Elveția – Costa Rica
21:00 Serbia – Brazilia

Grupa F
Germania
Mexic
Coreea de Sud
Suedia

Meciuri:
17.06
18:00 Germania – Mexic
18.06
15:00 Suedia – Coreea de Sud
23.06
18:00 Coreea de Sud – Mexic
21:00 Germania – Suedia
27.06
17:00 Coreea de Sud – Germania
17:00 Mexic – Suedia

Grupa G
Belgia
Anglia
Panama
Tunisia

Meciuri:
18.06
18:00 Belgia – Panama
21:00 Tunisia – Anglia
23.06
15:00 Belgia – Tunisia
24.06
15:00 Anglia – Panama
28.06
21:00 Anglia – Belgia
21:00 Panama – Tunisia

Grupa H
Columbia
Japonia
Polonia
Senegal

Meciuri:
19.06
15:00 Columbia – Japonia
18:00 Polonia – Senegal
24.06
18:00 Japonia – Senegal
21:00 Polonia – Columbia
28.06
17:00 Senegal – Columbia
17:00 Japonia – Polonia

OPTIMI DE FINALĂ:
30.06
17:00 Locul 1 din grupa A vs locul 2 din grupa B
21:00 Locul 1 din grupa C vs locul 2 din grupa D
01.07
17:00 Locul 1 din grupa B vs locul 2 din grupa A
21:00 Locul 1 din grupa D vs locul 2 din grupa C
02.07
17:00 Locul 1 din grupa E vs locul 2 din grupa F
21:00 Locul 1 din grupa G vs locul 2 din grupa H
03.07
17:00 Locul 1 din grupa F vs locul 2 din grupa E
21:00 Locul 1 din grupa H vs locul 2 din grupa G

SFERTURI DE FINALĂ
06.07
17:00 și 21:00
07.07
17:00 și 21:00

SEMIFINALE:
10.07
21:00
11.07
21:00

FINALA MICĂ
14.07
17:00

FINALA MARE
15.07
18:00

loading...
Loading...

Citește și

Pandurii a remizat la primul meci acasă

Pandurii Târgu Jiu a terminat la egalitate, scor 1-1, partida jucată împotriva celor de la …

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.