Stadion: Municipal (Zăvoi), spectatori: 1.000
CSM: Matache – Deaconescu, I. Stoica, Pîrvulescu, E. Stoica (Geantă, 36) – Cîrstoiu, L. Todea – Ad. Popa, Codin (A. Creţu, 60), Briceag – N’Kongue. Antrenor: Claudiu Niculescu
FC U: Hotoboc – Cruceru (Sg. Popescu, 60), M. Ciucă, D. Stoica, Buşu – Săceanu, Mîrzeanu – Goge, Stoianof (Cl. Bălan, 84), Ripoli – M. Roman (Frăsineanu, 74). Antrenor: Dragoş Bon
Eliminat: Ripoli (56)

Scenariu mai negru nici că se putea pentru Adrian Mititelu. De ziua lui a fost bătut de Claudiu Niculescu, considerat trădător de patronul FCU, şi scos din „top-six”.
În turul campionatului, la Roşiori, FCU învingea cu 1-0 Vâlcea. Gol Vasile Gheorghe în minutul 85. Sâmbătă, în Zăvoi, lucrurile au stat similar, actorii inversându-şi rolurile. Astfel, vâlcenii s-au impus cu un gol marcat tot în minutul 85. De această dată, N’Kongue a stabilit destinaţia punctelor. Practic, în disputa de la Vâlcea, s-a jucat la o singură poartă – cea a FCU. În finalul primei reprize, transversala l-a salvat pe Hotoboc la şutul lui N’Kongue. Portarul FCU nu a mai avut însă niciun ajutor în finalul meciului, când africanul a marcat golul izbăvirii alb-albaştrilor vâlceni. Statistica notează şi eliminarea lui Ripoli, de la oaspeţi, în minutul 56. Pentru CSM Rm. Vâlcea este cea de-a patra victorie consecutivă cu 1-0, în vreme ce FCU nu a marcat de când s-a reluat întrecerea. În urma rezultatului, vâlcenii îşi consolidează prima poziţie, fiind una dintre candidatele certe la accederea în prima ligă. De partea cealaltă, FCU cade pe locul 8, cu şanse reale de a presta pentru supravieţuire.

loading...
Loading...

După remiza cu Vulturii Fărcăseşti, scor 1-1, Pandurii Târgu Jiu a dispus, miercuri, cu 4-1, …

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

* Din respect pentru cititori, GorjDomino isi rezerva dreptul de a elimina comentariile injurioase la adresa persoanelor vizate in articole, si nu numai, care contin greseli gramaticale evidente, ori care ataca demnitatea tuturor celor in cauza. * Totodata site-ul www.gorj-domino.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.