Metalul Reşiţa – FCU Craiova
Stadion: Municipal; miercuri, ora 14
Metalul: Pascal – R. Cristian, Plecanciuc, I. Popescu, Vătăjelu (cpt.) – And. Neagoe, Vaştag – O. Vasile, Enciu, I. Szabo – S. Mureşan. Antrenor: Marian Pană.
FCU: Hotoboc – Mitic, Stoica, Ciucă, Buşu – Gheorghe, Mârzeanu, Săceanu, Goge – Baird, Bălan. Antrenor: Nicolo Napoli

Remiza obţinută pe terenul celor de la UTA a fost plătită de trupa lui Napoli. Antrenorul italian l-a pierdut pe fundaşul nigerian Acka, eliminat şi, implicit, fără drept de joc în partida de astăzi cu Metalul Reşiţa. Din fericire, va reveni căpitanul Mădălin Ciucă, cel care şi-a ispăşit etapa de suspendare cauzată de cumulului de galbene la Arad. Astfel, cel mai probabil, se va reface cuplul defensiv de pe vremuri: Stoica – Ciucă. Disputa de la Reşiţa nu se anunţă deloc uşoara pentru echipa lui Mititelu, mai ales că gruparea bănăţeană are o linie de clasament impresionantă pe teren propriu: 4 victorii şi o remiză în ultimele 5 partide. Egalul a fost obţinut de Olimpia Satu Mare, scor 2-2, prin goluri marcate în minutul 90 şi în prelungiri. În deplasări, FCU s-a simţit în largul ei doar în Oltenia, unde a învins Vâlcea în Cupă şi la Motru. În rest are două remize cu Oradea şi Arad, şi o înfrângere la Mioveni.

loading...
Loading...

ASU Poli a fost superioară pe toată durata jocului în faţa echipei Pandurii, una plină …

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

* Din respect pentru cititori, GorjDomino isi rezerva dreptul de a elimina comentariile injurioase la adresa persoanelor vizate in articole, si nu numai, care contin greseli gramaticale evidente, ori care ataca demnitatea tuturor celor in cauza. * Totodata site-ul www.gorj-domino.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.