Gilortul Târgu Cărbunești a fost detronată de Vulturii Fărcășești


Vulturii Fărcășești a reușit să fie prima echipă vizitatoare care “fură” puncte de pe arena Cristinel Răducan, în fața unei asistențe record pentru Liga a IV-a. Trupa lui Robert Vlăduţoiu s-a impus cu 2-1 şi i-a detronat pe băieţii lui Alex Avrămescu. De eşecul echipei din Cărbuneşti au profitat toate urmăritoarele şi, astfel, primele cinci locuri sunt despărţite de numai 2 puncte.

Liga 4, Etapa 10
CS Parângul Bumbești-Jiu 1 – 4 CS Internațional Bălești
CS Gilortul Târgu Cărbunești 1 – 2 CS Vulturii Fărcășești
AS Știința Hurezani 0 – 1 AS Unirea Crușeț
AS Avântul Baia-de-Fier 5 – 2 AS Viitorul Negomir
AS Știința Flacăra Roșia de Amaradia 2 – 1 AS Minerul II Mătăsari
FC Petrolul Țicleni 2 – 0 CS Jiul Rovinari 2016
CS Petrolul Bustuchin 2 – 0 CS Novaci
ACS Știința Turceni 3 – 0 AS Petrolul Stoina

Clasament – Liga 4
Nume echipa M V E I G P A
1.CS Vulturii Fărcășești 10 8 1 1 43-9 25p +10
2.CS Gilortul Târgu Cărbunești 10 8 1 1 23-9 25p +7
3.CS Petrolul Bustuchin 10 8 0 2 33-8 24p +9
4.FC Petrolul Țicleni 10 8 0 2 24-13 24p +9
5.ACS Știința Turceni 10 7 2 1 36-9 23p +8
6.CS Internațional Bălești 10 7 0 3 33-12 21p +6
7.AS Unirea Crușeț 10 6 0 4 26-13 18p +3
8.CS Novaci 10 4 1 5 26-19 13p +1
9.AS Știința Hurezani 10 4 1 5 23-29 13p -5
10.CS Parângul Bumbești-Jiu 10 4 0 6 26-24 12p -6
11.CS Jiul Rovinari 2016 10 3 3 4 10-14 12p 0
12.AS Viitorul Negomir 10 3 1 6 24-29 10p -5
13.AS Avântul Baia-de-Fier 10 3 0 7 21-31 9p -9
14.AS Petrolul Stoina 10 1 0 9 5-31 3p -9
15.Flacăra Roșia de Amaradia 10 1 0 9 6-76 3p -12
16.AS Minerul II Mătăsari 10 0 0 10 8-41 0p -12

Liga 5, Etapa 12
AS Ştiinta Drăguţeşti 6 – 0 AS Viitorul Brănești
AS Unirea Dragotești 2 – 0 AS Dănești
AS Gilortul Bengești 4 – 1 AS Oltețul Alimpești
CS Dumbrava Câlnic 2 – 4 AS Știința Godinești
AS Unirea Bolboși 3 – 3 AS Foresta Văgiulești
AS Viitorul Plopșoru 3 – 2 AS Triumful Borăscu
AS Bradul Polovragi 7 – 0 AS Viitorul Cătunele
AS Scoarța 4 – 1 AS Energetica Tismana

Clasament – Liga 5
Nume echipa M V E I G P A
1.AS Triumful Borăscu 12 8 1 3 55-24 25p +7
2.AS Viitorul Plopșoru 12 8 1 3 33-21 25p +4
3.AS Știința Godinești 12 8 0 4 51-25 24p +9
4.AS Gilortul Bengești 12 7 3 2 30-13 24p +3
5.AS Oltețul Alimpești 12 7 1 4 57-28 22p +7
6.AS Unirea Bolboși 12 6 4 2 34-25 22p +1
7.AS Scoarța 12 6 3 3 26-17 21p 0
8.AS Ştiinta Drăguţeşti 12 6 2 4 42-20 20p +2
9.AS Unirea Dragotești 12 6 2 4 38-36 20p +2
10.AS Viitorul Brănești 12 6 0 6 29-34 18p +3
11.AS Dănești 12 5 1 6 37-33 16p +1
12.AS Foresta Văgiulești 12 5 1 6 34-56 16p +1
13.AS Viitorul Cătunele 12 5 0 7 39-51 15p -3
14.AS Energetica Tismana 12 4 2 6 23-37 14p -4
15.AS Aninoasa 11 4 1 6 27-31 13p -2
16.AS Bradul Polovragi 12 4 0 8 28-38 12p -9
17.CS Dumbrava Câlnic 12 1 0 11 15-46 3p -18
18.AS Pandurii B. Pițic 11 0 0 11 10-73 0p -15

loading...
Loading...

Citește și

Meciul dintre Chindia și Pandurii va fi televizat!

Chindia Târgovişte primește sâmbătă vizita celor de la Pandurii Târgu Jiu. Meciul este unul destul …

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

* Din respect pentru cititori, GorjDomino isi rezerva dreptul de a elimina comentariile injurioase la adresa persoanelor vizate in articole, si nu numai, care contin greseli gramaticale evidente, ori care ataca demnitatea tuturor celor in cauza. * Totodată site-ul www.gorj-domino.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.