ÎNTRERUPERI PROGRAMATE – JUDEŢUL GORJ, SĂPTĂMÂNA 14 OCTOMBRIE – 20 OCTOMBRIE, 2019

Distribuţie Oltenia execută lucrări programate în reţelele electrice pentru creşterea gradului de siguranţă şi continuitate în alimentarea cu energie electrică a consumatorilor, precum şi a îmbunătăţirii parametrilor de calitate ai energiei electrice distribuite.

Distribuţie Oltenia anunţă întreruperea furnizării energiei electrice la consumatorii casnici şi agenţii economici, astfel:

 

 

Data Interval orar

de întrerupere

Localitatea Zona de întrerupere
14.10 09:00 – 12:00 Aninoasa PTA  Rezervor Sterpoaia – sat Sterpoaia , parţial
12:00 – 15:00 Drăguţeşti PTA nr. 189 – sat Urecheşti , parţial
09:00 – 17:00 Tismana PTA Vânăta – sat Vânăta ; PTA Gornoviţa – sat Gornoviţa, PTA Topeşti – sat Topeşti, PTA Vîlcele – sat Vîlcele
09:00 – 17:00 Peştişani PTA  Boroşteni – sat Boroşteni, PTA 1 Gureni – sat Gureni, parţial, PTA Ilvelini Gureni (terț), PTA Loc Sociale Gureni (terț)

PTS Succes Gureni (terț), PTAB Explocarb (terț) PTA Stație Sortare (terț), PTA Gater Gureni (terț) ;PTA IF Boroşteni (terț)

PTA Peştişani 1, PTA Peştişani 2, PTA Peştişani 3, PTA IJIL Peştişani – Peştişani

09:00 – 17:00 Tg – Cărbuneşti PTAM Centru de Recuperare – Cărbuneşti parţial, PTA Blahniţa de Jos – sat Blahniţa de Jos, PTA Colibaşi – sat Colibaşi,
09:00 – 17:00 Scoarţa PTA Bobu, PTA SMA Bobu  – sat Bobu, PTAB Mogoşani – sat Mogoşani, PTAB Hăieşti – sat Hăieşti
09:00 – 17:00 Albeni PTA Albeni 1 – Albeni parţial
09:00 – 17:00 Bengeşti-Ciocadia PTAB Bengeşti, PTA IAS Bengeşti, PTA Bengeşti Linia Mare – Bengeşti parţial, PTAM Pompe Apă Bengeşti (terț), PTA Gater Manuben Trans (terț)
15.10 09:00 – 14:00 Berleşti PTA Scurtu – sat Scurtu, PTA Bârzeiu – sat  Bârzeiu
Licurici PTA Licuricii de Sus – sat Licuricii de Sus
09:00 – 17:00 Brăneşti PTA Pîrîu 1, PTA Pîrîu 2 – sat Pîrîu, PTA Capu Dealului 2, PTA Capu Dealului 3, PTA SMA Capu Dealului – sat Capu Dealului, PTA Bădeşti 1, PTA Bădeşti 2 – sat Bădeşti, PTA Gilortu – sat Gilortu
09:00 – 17:00 Aninoasa PTA Groşerea 1 – sat Groşerea, partial, PTA Groşerea 2 (terț)  PTA Costeşti 1, PTA Costeşti 2 – sat Costeşti ; PTA Daia – sat Daia
09:00 – 17:00 Plopşoru PTA Piscuri 1, PTA Piscuri 2 – sat Piscuri, Pta Deleni – sat Deleni, PTA Alim Apă Deleni (terț)
09:00 – 17:00 Bustuchin PTA Colonie Pojaru – sat Pojaru – parțial, PTA Bustuchin sat – sat Bustuchin – parțial
09:00 – 17:00 Mușetești PTA Grui – sat Grui
16.10 09:00 – 12:00 Turburea PTAB Turburea Centru – Turburea, parţial
12:00 – 15:00 Stoina PTAB Stoina  3, PTA Stoina  2 – Stoina, parţial
12:00 – 16:00 Bustuchin PTA 1 Poeniţa, PTA 2 Poeniţa – sat Poeniţa, PTA Nămete – sat Nămete, PTA Sonda 86 Bustuchin (terț), PTS Sonda 1015 Bustuchin (terț)
10:00 – 17:00 Brăneşti PTA Pîrîu 2 – sat Pîrîu, parţial
10:00 – 17:00 Aninoasa PTA Groşerea 1 – sat Groşerea, partial, PTA Groşerea 2 (terț)  PTA Costeşti 1, PTA Costeşti 2 – sat Costeşti, PTA Daia – sat Daia
10:00 – 17:00 Plopşoru PTA Piscuri 1, PTA Piscuri 2 – sat Piscuri, PTA Deleni – sat Deleni, PTA Alim Apă Deleni (terț)
09:00 – 17:00 Tismana PTA Tismana 1, PTA Tismana 2, PTA Tismana Punct Turistic – Tismana – parţial, PTA Izvarna – sat Izvarna, PTA Captare Apă Izvarna (terț), PTA Pocruia 1, PTA Pocruia 2 – sat Pocruia, PTA Sohodol 1, PTA Sohodol 2, PTA Sohodol 3 – sat Sohodol, PTA Parc Tismana (terț)
09:00 – 17:00 Bengeşti-Ciocadia PTA Vinalcool Bengeşti – Bengeşti parţial, PTA Ciocadia 1, PTA Ciocadia 2, PTA Ciocadia 3 – sat Ciocadia, PTA AEI Ciocadia (terț), PTA Propaghidan (terț) PTA Bălceşti 1, PTA Bălceşti 2, PTA Bălceşti 3, PTA Bălceşti 4 – sat Bălceşti, PTA Cosmorom Bălceşti (terț)
09:00 – 17:00 Bumbeşti  Piţic PTAB Bumbeşti  Piţic 1, PTA IAS Bumbeşti  Piţic , PTA Uscător Bumbeşti  Piţic – Bumbeşti  Piţic, PTA Ion Dobriţescu Chimica Bumbeşti Piţic (terț), PTA Ponoare 1, PTA Ponoare 2 – sat Ponoare, PTA Poienari 1, PTA Poienari 2 – sat Poienari
09:00 – 17:00 Prigoria PTA Zorleşti , PTAB 2 Zorleşti – sat Zorleşti, PTA Răgman (terț)
09:00 – 17:00 Novaci PTAB Siteşti 2 – sat Siteşti parţial
17.10 10:00 – 17:00 Aninoasa PTA Groşerea 1 – sat Groşerea, parţial, PTA Groşerea 2 (terț)  PTA Costeşti 1, PTA Costeşti 2 – sat Costeşti, PTA Daia – sat Daia
10:00 – 17:00 Plopşoru PTA Piscuri 1, PTA Piscuri 2 – sat Piscuri PTA Deleni – sat Deleni, PTA Alim Apă Deleni (terț)
09:00 – 17:00 Tismana PTAB Muzeu Mânăstire Tismana , PTAM Valea Tismanei -Tismana parţial, PTA Tismeniţa (terț), PTA Acces Centrală (terț)
09:00 – 17:00 Novaci PTAB Siteşti 1 – sat Siteşti parţial, PTA Bălani – sat Bălani, PTA Stație Transfer Bălani (terț) PTA Novaci 4, PCZ Liceu Novaci, PCZ Spital Novaci – Novaci parţial, PTAB Hirişeşti 2 – sat Hirişeşti parţial
09:00 – 16:00 Bumbeşti Jiu PTA Curtişoara 3 – sat Curtişoara parţial, PTA Releu Bumbeşti – Bumbeşti parţial, PTA Muzeu Curtişoara (terț), PTS Stație Epurare Curtişoara (terț), PTAB Metal Colect (terț), PTA Axatruk (terț), PTAB CEF Philro (terț), PTA Pompare Bumbeşti (terț)
09:00 – 17:00 Mușetești PTA Grui – sat Grui
18.10 09:00 – 17:00 Bălăneşti PTA Bălăneşti 1, PTA Bălăneşti 2, PTA Bălăneşti 3, PTA Bălăneşti 4, PTA  Bălăneşti Vii – Bălăneşti, PTA Pompe Apă Bălăneşti (terț), PTA Voiteşti Vale 1, PTA Voiteşti Vale 2, PTA Voiteşti Vale 3 – sat Voiteşti Vale, PTA Voiteşti Deal – sat Voiteşti Deal, PTA Glodeni – sat Glodeni, PTA Ohaba – sat Ohaba
08:30 – 09:30 Cărbuneşti PTA ITA, PTA UM – Cărbuneşti partial, PTS Viatera (terț), PTCZ (SMA) Fivex (terț), PTA Tehnotop (terț),  PTA Pompe Blahniţa (terț) ; PTA AEI Pojogeni,  PTA 2 Pojogeni – sat Pojogeni, PTA CFR Pojogeni (terț)
09:30 – 15:30 Cărbuneşti PTA ITA – Cărbuneşti partial, PTS Viatera (terț)
15:30 – 16:30 Cărbuneşti PTA ITA, PTA UM – Cărbuneşti partial, PTS Viatera (terț), PTCZ (SMA) Fivex (terț), PTA Tehnotop (terț), PTA Pompe Blahniţa (terț), PTA AEI Pojogeni,  PTA 2 Pojogeni – sat Pojogeni, PTA CFR Pojogeni (terț)
19.10 09:00 – 17:00 Fărcăşeşti PTA 1 Timişeni, PTA  2 Timişeni – sat Timişeni, PTA Roşia Jiu – sat Roşia Jiu

ATENŢIE! Constituie pericol iminent de electrocutare următoarele acţiuni întreprinse de persoane neautorizate:Distribuţie Oltenia avertizează:Informaţii actualizate despre programul acestor lucrări pentru săptămâna în curs sunt disponibile la adresa www.distributieoltenia.ro.Lucrările pot fi reprogramate în situaţia în care condiţiile meteo sunt nefavorabile.

  • intrarea în posturile de transformare;
  • urcarea pe stâlpii de susţinere ai reţelelor electrice;
  • înlocuirea siguranţelor electrice în posturile de transformare, cutii de distribuţie, nişele şi firidele de la case şi blocuri de locuinţe.

Deficiențele în alimentarea cu energie electrică ce afectează rețelele electrice din județul Gorj pot fi semnalate non-stop, direct operatorului de distribuție la unul dintre numerele de telefon:

  • Info Tel 0800 500 000 – număr de telefon gratuit în orice rețea;
  • 0251 408 006, 0251 408 007, 0251 408 008 – numere de telefon cu tarif normal în rețeaua națională.

Utilizând doar codul locului de consum* și numărul de telefon, utilizatorii rețelelor electrice pot sesiza întreruperile în alimentarea cu energie electrică, după aproximativ 20 de secunde de așteptare fără a mai intra in contact cu un operator.

* Codul locului de consum se afla pe factura de energie electrică şi începe cu 005.

Loading...

Citește și

ÎNTRERUPERI PROGRAMATE – JUDEŢUL GORJ, SĂPTĂMÂNA 21 OCTOMBRIE – 27 OCTOMBRIE, 2019

Distribuţie Oltenia execută lucrări programate în reţelele electrice pentru creşterea gradului de siguranţă şi continuitate …

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

* Din respect pentru cititori, GorjDomino isi rezerva dreptul de a elimina comentariile injurioase la adresa persoanelor vizate in articole, si nu numai, care contin greseli gramaticale evidente, ori care ataca demnitatea tuturor celor in cauza. * Totodata site-ul www.gorj-domino.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.
error: