Pandurii Târgu Jiu a terminat la egalitate meciul cu ACS Viitorul Pandurii Tg-Jiu

PANDURII TÂRGU JIU – VIITORUL PANDURII TÂRGU JIU 0-0
Stadion: Municipal – sintetic (Târgu Jiu – Gorj);
Arbitru: Viorel Nicuşor Flueran (Craiova); Asistenţi: Marian Truţă (Băbeni – Vâlcea) şi Ionuţ Marius Bobe (Videle); Rezervă: Dragoş Pîrîu (Curtea de Argeş); Observatori: Zaharia Ciev (Timişoara) şi George Constantinescu (Slatina).

►Pandurii: Mih. Cotolan – P. Chiş, Oiţă (cpt.), Rob. Bratu, Vasilescu – Lu Yuefeng, Trancă – Kim Hery, Nichifor, Rasoveanu – P. Popescu
Rezerve: Iul. Dinu – Erhard, D. Unguru, Nic. Cotolan, R. Filip, Vişan, Al. Dinu
Antrenor: Adrian Bogoi

►Viitorul Pandurii: Anca-Trip – Ciul, Yabre, Oros (cpt.), Andr. Dragu – Parnău, Negrean – Buia, Vas. Pop, Gîrbiţă – Bădăuţă
Rezerve: Moga – Al. Pop, Hăjmăşan, Astafei, Al. Băican, Chelariu, Chiorean
Antrenor: Cristian Lupuţ

FILMUL MECIULUI

►Min 90+3 Trancă execută o lovitură de conţ de pe partea stângă de atac, iar Oiţă reia balonul cu capul defectuos, mult peste poartă

►Min 90 Partida va fi prelungită cu 4 minute. Poate prea puţine, ţinând cont că au fost şase schimbări şi două pauze de hidratare

►Min 86 Iese Adrian Nichifor şi intră Radu Filip, jucător născut în anul 2002, la fel ca titularul Ovidiu Rasoveanu

►Min 82 Iese Patrick Popescu şi intră Daniel Unguru

►Min 80 Iese Alexandru Bădăuţă şi intră Victoraş Astafei

►Min 71 Deşi au trecut zece minute de la precedenta pauza de hidratare, jucătorii au primit din nou permisiunea să se răcorească la marginea terenului

►Min 70 Iese Hery Kim şi intră Alexandru Dinu – Ivănescu

►Min 63 Bădăuţă pătrunde în careu, şi, din poziţie ideală de gol, e blocat de Chiş în momentul şutului

►Min 60 A treia pauză de hidratare a jocului, prima a reprizei secunde

►Min 59 Iese Mark Parnău şi intră Paul Chiorean

►Min 53 Iese Vasile Pop şi intră Alexandru Pop

►Min 51 Lovitura de colţ executată de Trancă, pe jos, razant cu linia de poartă, este respinsă cu piciorul de Anca-Trip în bară şi ulterior reţinută. Gazdele solicită gol, susţinând că mingea a depăşit în totalitate linia porţii

►Min 48 Şutul trimis la nivelul firul ierbii sintetice de Vasile Pop, de la 16 metri, este respins în lateral de Cotolan

►Min 40 Vasile Pop execută pe colţul scurt lovitura liberă de pe partea dreaptă de atac, iar portarul Mihai Cotolan se redresează şi reuşeşte să respingă în corner

►Min 30 La solicitarea celor două echipe, arbitrul acordă cea de-a doua pauză de hidratare a meciului

►Min 29 Pe contraatac, Gîrbiţă pătrunde în careu şi, tatonat în momentul şutului, trage pe lângă poartă

►Min 28 Şutul de la 20 de metri al lui Nichifor trece la mare distanţă de cadrul porţii

►Min 15 Jucătorii au solicitat deja pauză de hidratare, acuzând şi căldura excesiva pe care o degajă terenul sintetic

►Min 3 Rasoveanu centrează şi Hery Kim, reîntors la Pandurii, reaia din 6 metri peste poartă

►Puţini spectatori la derby-ul orgoliilor de la Târgu Jiu, dintre cele două echipe care au în denumirea lor numele Pandurii! Doar 200 de fani au venit să asiste la meciul dintre cele două echipe gorjene. Viitorul Pandurii joacă însă acasă la Drobeta Turnu Severin, până la finalizarea noului stadion din Târgu Jiu

loading...
Loading...

”Suntem într-un moment bun din toate punctele de vedere”, a spus Daniel Pancu la finalul …

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

* Din respect pentru cititori, GorjDomino isi rezerva dreptul de a elimina comentariile injurioase la adresa persoanelor vizate in articole, si nu numai, care contin greseli gramaticale evidente, ori care ataca demnitatea tuturor celor in cauza. * Totodata site-ul www.gorj-domino.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.