sâmbătă , 21 septembrie 2019 - 3:35

Programul jocurilor şi televizărilor din etapa a 7-a


Cu două meciuri care urmează să fie reprogramate cel mai probabil în noiembrie (Petrolul – Csikszereda şi ”U” Cluj – UTA), campionatul Ligii 2 a ajuns la etapa a 7-a.

Sâmbătă, de la ora 11:00, se vor desfăşura cinci partide, la Reşiţa, Drobeta Turnu Severin, Buzău, Bucureşti (Metaloglobus) şi Miercurea Ciuc, iar de la ora 11:30 începe Dunărea Călăraşi – ”U” Cluj, meci care va fi şi transmis la TV. Liderul Ligii 2, Turris Oltul Turnu Măgurele joacă la Reşiţa, însă televiziunile n-au fost interesate de un astfel de meci care i-ar putea aduce echipei lui Erik Lincar primul pas greşit în acest sezon.

În aceeaşi zi se va mai jucat şi ASU Politehnica – Farul, dar de la ora 14:00, fiindcă aşa s-au înţeles cele două echipe, nu pentru că ar urma să fie transmisă în direct.

Duminică, primul joc al zilei are loc la Arad, de la ora 11:30, între UTA şi CS Mioveni, adică ocupantele locurilor 4, respectiv 2. Acesta va fi şi derby-ul rundei. Iar de la ora 15:30, la Piteşti, se întâlnesc Campionii FC Argeş şi Rapid, alte două formaţii cu obiectiv promovarea.

În fine, runda se va încheia luni seară, la Ploieşti, când, de la ora 18:00, se vor întâlni Petrolul şi Sportul Snagov, echipe care vor reedita meciul pe care îl vor disputa şi miercuri, însă atunci o fac în Cupa României.

Program etapa a 7-a:

sâmbătă, 14 septembrie, ora 11:00
CSM Reşiţa – Turris Oltul Turnu Măgurele
Viitorul Pandurii Târgu Jiu – Concordia Chiajna
SCM Gloria Buzău – Daco-Getica Bucureşti
Metaloglobus Bucureşti – Pandurii Târgu Jiu
FK Csikszereda – Ripensia Timişoara

sâmbătă, 14 septembrie, ora 11:30
Dunărea Călăraşi – Universitatea Cluj – DigiSport 1, LookSport,TelekomSport 1

sâmbătă, 14 septembrie, ora 14:00
ASU Politehnica Timişoara – Farul Constanţa

duminică, 15 septembrie, ora 11:30
UTA Arad – CS Mioveni – DigiSport 1, LookSport,TelekomSport 1

duminică, 15 septembrie, ora 15:30
Campionii FC Argeş – Rapid – DigiSport 1, LookSport,TelekomSport 1

luni, 16 septembrie, ora 18:00
Petrolul Ploieşti – Sportul Snagov – DigiSport 1, LookSport,TelekomSport 1

Etapa a 8-a, neprogramată:

sâmbătă, 21 septembrie, ora 11:00
Farul Constanţa – Ripensia Timişoara
Sportul Snagov – FK Csikszereda
Universitatea Cluj – Petrolul Ploieşti
CS Mioveni – Dunărea Călăraşi
Pandurii Târgu Jiu – UTA Arad
Daco-Getica Bucureşti – Metaloglobus Bucureşti
Rapid – SCM Gloria Buzău
Concordia Chiajna – Campionii FC Argeş
Turris Oltul Turnu Măgurele – Viitorul Pandurii Târgu Jiu
ASU Politehnica Timişoara – CSM Reşiţa

loading...
Loading...

Citește și

Derby-ul ”U” Cluj – Petrolul deschide etapa a 8-a a Ligii 2. Vezi aici programul meciurilor!

Etapa a 8-a a campionatului Ligii 2 se va întinde de vineri şi până luni …

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

* Din respect pentru cititori, GorjDomino isi rezerva dreptul de a elimina comentariile injurioase la adresa persoanelor vizate in articole, si nu numai, care contin greseli gramaticale evidente, ori care ataca demnitatea tuturor celor in cauza. * Totodata site-ul www.gorj-domino.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.
error: